Wydanie nr 17 z 2015 r. (2015-04-29)

Z HAL I STADIONÓW

Medale sumoków...

Przed tygodniem pisaliśmy o medalach zdobytych przez reprezentantów Agrosu Zamość podczas rozegranych w Siedlcach Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów w Sumo. W zawodach startowali też reprezentanci innych zamojskich klubów, a kilkoro z nich także stanęło na podium. Wśród kobiet brązowe medale zdobyły: Agata Cisek (kat. 50 kg, Legion Zamość), Katarzyna Śmietana (55 kg, Legion), Martyna Gryczka (60 kg, Lider Zamość) i Marlena Kister (70 kg, Lider). W grupie chłopców złoto wywalczył Rafał Wróblewski (+100 kg, Lider), srebro – Sebastian Włodarczyk (90 kg, Legion Zamość), a brąz – Adrian Baranowski (100 kg, Legion) i Mateusz Naworol (60 kg, Sorga Zamość). W klasyfikacji klubowej obejmującej występy dziewcząt Lider zajął trzecie miejsce, Legion – piąte, a Agros został sklasyfikowany na miejscu 6-7 (na 19 klubów). W klasyfikacji ustalonej po występach chłopców Legion znalazł się na piątym miejscu, Lider i Agros na miejscu 10-12, a Sorga – 14-15 (na 24 kluby).