Wydanie nr 30 z 2014 r. (2014-07-30)

Lekkoatletyka. Mistrzostwa Europy w biegach górskich

WERONIKA W CZOŁÓWCE

Weronika Pyzik, biegaczka Znicza Biłgoraj, udanie wystartowała w XIII Mistrzostwach Europy w Biegach Górskich. W wyrównanej stawce mistrzyni Polski juniorek zajęła 12. miejsce, najlepsze z całej polskiej ekipy.

Mistrzostwa rozgrywane były we francuskim Gap położonym na wysokości 750 m n.p.m. Juniorki miały do pokonania trasę o długości 4 km (dwie pętle). Prawie 1,5-kilometrowej długości podbieg wyeliminował wiele zawodniczek.

Biłgorajanka pierwsze okrążenie przebiegła wolniej, ale po zapoznaniu się z trasą przyspieszyła i ostatecznie ukończyła bieg na 12. miejscu z czasem 23:36. Druga z reprezentantek Polski w tej grupie wiekowej, Lidia Zając, z czasem 28.25 uplasowała się pod koniec czwartej dziesiątki. Wygrała Brytyjka Georgia Malier (22.10).