Wydanie nr 30 z 2014 r. (2014-07-30)

Sukces zamojskiego boksu

ZGARNĘLI 75 PROC.

Aż trzy medale przywieźli pięściarze z Zamościa z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. To największy sukces zamojskiego boksu od wielu lat.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to najważniejsza i najbardziej prestiżowa impreza dla juniorów młodszych (rocznik 1998 i 1999). Tegoroczny finał rozegrano w Świdnicy (15-20 lipca). W każdej kategorii wagowej występowało po ośmiu zawodników, którzy musieli wywalczyć tytuł mistrza województwa, a następnie przejść przez turniej kwalifikacyjny do OOM.

Największy sukces na OOM osiągnął zawodnik ASB Hetman Zamość Amadeusz Jaskulecki (50 kg) – zdobył srebro. Podopieczny trenera Marka Kawki najpierw pokonał Marcela Jureczka z Gwardii Wrocław (techniczny nokaut w 1. rundzie), potem wygrał na punkty (3:0) z ubiegłorocznym mistrzem Polski Krystianem Kusiem z Energetyka Jaworzno.