Wydanie nr 4 z 2013 r. (2013-01-23)

Developres Rzeszów – Szóstka BRW Biłgoraj 3:0 (25:14, 25:14, 25:14)

SIATKARKI DEVELOPERS RZESZÓW ZMIECIONE Z PARKIETU

W Rzeszowie lider praktycznie zdeklasował czołowy zespół grupy, wygrywając wszystkie sety do czternastu. To druga z rzędu porażka drużyny prowadzonej przez Romana Murdzę.

Szóstka: Mokrzycka, Obszyńska, Żółtańska, Kundera, Wyszomierska, Szeliga, Czekajska (libero) oraz Kowalik, Frączek.

Już mecz w rundzie zasadniczej pokazał, że rzeszowianki mają patent na Szóstkę. Wygrana 3:0 bez większego wysiłku w biłgorajskiej hali zapowiadała, że w rewanżu nie może być inaczej. Tak taż się stało, biłgorajanki były zaledwie tłem dla lidera grupy IV.

Spotkanie zaczęło się od udanych ataków Magdaleny Olszówki, ale późniejsze błędy zniwelowały prowadzenie gospodyń do zaledwie jednego oczka (7:6). Potem dzięki atakom Dominiki Żółtańskiej i Martyny Wyszomierskiej toczyła się walka punkt za punkt. Przełomowy moment nastąpił po długiej wymianie, którą udanie zakończyła dobrze znana w Biłgoraju Paula Rauch-Szeremeta (przyszła w trakcie rundy ze Stali Mielec). Na nic się zdał późniejszy as serwisowy Wyszomierskiej, bo rzeszowianki prowadziły już 19:10 i pewnie zmierzały do wygrania pierwszego seta.