Wydanie 29 z dnia 16 lipca 2008 r. (2008-07-16)

84. lekkoatletyczne mistrzostwa Polski seniorów

BRĄZ KITY I JAKUBCZAK

Dwa brązowe medale zdobyli lekkoatleci Agrosu Zamość na 84. mistrzostwach Polski seniorów, które w dniach 4-6 lipca rozegrano w Szczecinie.

Medale przywiozły do Zamościa Katarzyna Kita, która zajęła 3. miejsce w konkursie rzutu młotem (wynik 66,52 m) oraz Anna Jakubczak, która przebiegła dystans 1500 m w czasie 4.17,72.

Jak spisali się inni zawodnicy Agrosu? Aleksandra Jakubczak ustanowiła rekord życiowy (16.41,99) w biegu na 5000 m. Wynik ten dał jej 6. miejsce. Rekord życiowy (14.24,34) na tym dystansie ustanowił też Marcin Nagórek (11. miejsce). Izabela Kostruba uzyskując w biegu na 400 m czas 52,91 s, zajęła 4. miejsce.