Wydanie 17 z dnia 23 kwietnia 2008 r. (2008-04-23)

MKS Andrychów - Szóstka BRW Biłgoraj 3:0 (25:16, 25:20, 25:17)

NIE DAŁY RADY

W decydującym starciu o awans do dalszej fazy play-off, siatkarki Szóstki przegrały z MKS Andrychów 0:3. Na zakończenie rozgrywek biłgorajanki zagrają z Dalinem Myślenice, a stawką meczów będzie III miejsce w grupie.

Na piąty mecz pomiędzy tymi zespołami drużyna Szóstki jechała podbudowana wywalczeniem trzeciego miejsca w mistrzostwach Polski juniorek. Jednak umiejętności prezentowane podczas turnieju w Łańcucie nie wystarczyły na pokonanie rywala w jego hali. Starcie w Andrychowie od początku przebiegało pod dyktando gospodyń, które w pierwszym secie dopuściły do remisu 4:4, ale później powiększały przewagę, przede wszystkim dzięki słabemu odbiorowi Szóstki. Na dodatek w MKS-sie dobrze funkcjonował blok i pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem gospodyń aż 9 punktami. Początek drugiej odsłony był podobny, ale przynajmniej chwilami lepiej prezentował się zespół gości. Po długich wymianach piłek w połowie seta, to biłgorajanki wyszły na prowadzenie 13:12. Potem wszystko wróciło do normy, a w końcowej fazie odsłony ponownie górą były andrychowianki.