Wydanie 17 z dnia 23 kwietnia 2008 r. (2008-04-23)

Kolejny sukces podopiecznego trenera Wojciecha Swatowskiego

KADRA Z WIATREM

Rewelacyjnie spisał się Tomasz Wiater na zawodach w Zaniemyślu. Chodziarz zamojskiego Agrosu zajął 3. miejsce wśród juniorów i został powołany do reprezentacji Polski na Puchar Świata w Czeboksarach (Rosja).

W ubiegłym roku 18-letni Tomasz Wiater został halowym mistrzem Polski w chodzie na dystansie 5 km, wywalczył też brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży na 10 km. Był również finalistą mistrzostw świata juniorów młodszych. Dobrym wynikiem w Zaniemyślu Wiater dał znak, że ten rok też może obfitować w sukcesy.

Zawody w Zaniemyślu (12 kwietnia) zainaugurowały sezonu 2008 w chodzie sportowym. Tomasz Wiater spisał się znakomicie, ustanawiając nowy rekord życiowy na dystansie 10 km (43.26).

- Poprawił życiówkę aż o 44 sekundy - cieszy się trener Wojciech Swatowski. - To bardzo pracowity i ambitny chłopak. Jestem przekonany, że w tym roku uzyska rezultat poniżej 43 minut.