Wydanie 9 z dnia 27 lutego 2008 r. (2008-02-27)

Narciarze rywalizowali na OOM

KAJA NAJLEPSZA

6. miejsce zajęła reprezentacja Lubelszczyzny na XIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach zimowych.

W zawodach, które rozegrano w dniach 16-17 lutego na trasach Kubalonki k. Wisły, rywalizowali juniorzy młodsi i starsi. Nasze województwo reprezentowały dwa kluby: PSKS ,,Arianin" Wojciechów i MULKS ,,Tomaszów  Lubelski''. W rywalizacji klubowej zajęły one odpowiednio 17. i 18. miejsce w Polsce (na 26 klubów, które wzięły udział w imprezie).

Spośród wszystkich reprezentantów Lubelszczyzny, indywidualnie najlepiej wypadła zawodniczka MULKS Tomaszów  Lubelski - Kaja  Żółkiewska, która była 11. w sprincie, a w biegu techniką dowolną na dystansie 7,5 km zajęła 8. miejsce w kraju. Jej koleżanka klubowa Angelika Sak była 23. w sprincie oraz 24. w biegu stylem dowolnym. Dobre wyniki osiągnęli nasi zawodnicy w sprintach drużynowych, tzw. teamsprintach.