Wydanie 9 z dnia 27 lutego 2008 r. (2008-02-27)

Zamościanie myślą już o halowych mistrzostwach Polski juniorów i młodzieżowców

WYSTRZELALI BRĄZ

Łucznicy zamojskiego Agrosu wywalczyli brązowy medal halowych mistrzostw Polski seniorów, które w dniach 16-17 lutego odbyły się w Krakowie.

W minionym roku zamościanom start na tej imprezie nie wyszedł. - Odpadliśmy już po pierwszym pojedynku - wspomina trener Leszek Stempel. - W tym roku było już na szczęście dużo lepiej, choć nie ukrywam, że liczyłem na wyższe miejsca naszych zawodników w klasyfikacji indywidualnej.

W Krakowie nasza drużyna wystąpiła w składzie: Marcin Kłoda, Jakub  Gucz, Patryk Kołtun, Piotr Leśniak. Zamościanie uplasowali się na trzecim miejscu, za Stellą Kielce i Łucznikiem Żywiec.

- Mogło być jeszcze lepiej. Niestety, w półfinale przegraliśmy z Łucznikiem w minimalnym stosunku 227:229 - relacjonuje trener.

W klasyfikacji indywidualnej najlepiej z zamościan wypadł Marcin Kłoda, który był 8. (na 105 łuczników). Podczas zawodów w Krakowie inny z naszych zawodników, junior Rafał Makowski, wywalczył sobie prawo startu w mistrzostwach Europy, które odbędą się w dniach 5-8 marca w Turynie.