Wydanie 9 z dnia 27 lutego 2008 r. (2008-02-27)

Młodzi karatecy rywalizowali w Łabuńkach

CIOS ZA CIOS

To były udane zawody dla Zamojskiego Klubu Karate Kyokushine. Reprezentanci tego klubu zajęli drużynowo pierwsze miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Juniorów Młodszych.

Mistrzostwa odbyły się 9 lutego w hali sportowej w Łabuńkach. Karatecy rywalizowali w dwóch konkurencjach: kumite (walki w lekkim kontakcie) oraz w kata (układy formalne).
Znakomicie spisali się podopieczni Krzysztofa Polichy z Zamojskiego Klubu Karate Kyokushin. W kumite dziewcząt 1. miejsce zdobyła Magdalena Policha (ZKKK), druga była Agnieszka Wójcik z Tomaszowskiego Klubu Karate Kyokushin. W kumite chłopców do 60 kg złoty medal wywalczył Michał Granda, a srebrny - Dawid Bojarski (obaj ZKKK). W kategorii do 65 kg złoto zdobył Cezary Policha (ZKKK). W kumite do 70 kg karatecy z Zamościa zajęli wszystkie miejsca na podium - złoto wywalczył Dawid Kolaja, srebro -  Karol Kycko, a brąz Wojciech Kowalski. W kategorii powyżej 70 kg brązowy medal przypadł Jarosławowi Juszczakowi (ZKKK). W konkurencji kata trzeci był Dawid Kolaja (ZKKK). Punkty zdobyte przez zawodników ZKKK sprawiły, że wywalczyli oni drużynowo 1. miejsce, przed Lublinem i Tomaszowem Lubelskim.