Wydanie nr 30 z 2016 r. (2016-07-27)

MKS Unia Hrubieszów najlepsza w Polsce w podnoszeniu ciężarów

ZŁOCI UNICI

W Nowej Rudzie w dniach 8-10 lipca rozegrano finałowy turniej w podnoszeniu ciężarów 22. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli mistrzostw Polski juniorek i juniorów młodszych (16-17 lat). Pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej zajęła Unia Hrubieszów.

Ciężarowcy znad Huczwy odnieśli zdecydowane zwycięstwo, czym walnie przyczynili się także do triumfu lubelskiego wśród województw. Trzy medale zdobyły dziewczęta z Unii Hrubieszów, jeden reprezentantka Agrosu Zamość. Chłopcy tym razem na podium nie stanęli, ale i tak zdobyli sporo punktów.

Karolina Czajka z Unii Hrubieszów poprawiając rekordy życiowe, wywalczyła złoty medal w kategorii 58 kg wynikiem w dwuboju 141 kg (61+80). Tuż za podium w tej wadze znalazły się jej klubowa koleżanka – Klaudia Witkowska (4. miejsce, 131 kg: 61+70) i Katarzyna Rak ze Znicza Biłgoraj (5., 127 kg: 57+70).