Wydanie nr 25 z 2016 r. (2016-06-22)

Agros Zamość drugim zespołem mistrzostw Polski zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce

DRUDZY W KRAJU

Na stadionie OSIR w Zamościu odbyły się mistrzostwa Polski zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce w trzech kategoriach wiekowych. Świetnie spisywali się reprezentanci gospodarzy, którzy indywidualnie zdobyli dziewięć medali i zajęli drugie miejsce w klasyfikacji klubowej.

Do klasyfikacji drużynowej liczono tylko pierwszych osiem miejsc. Punktowane zajęli również reprezentanci Unii Hrubieszów i Znicza Biłgoraj. Zawody stały na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym.

W kategorii młodzieżowców (20-22 lata) najwyższe miejsca z naszego rejonu zajęli: 2. Joanna Szmit na 3000 m (10:14,61) i 3. na 1500 m (4:42,02), 4. Dawid Muzyczuk 400 m (50,91) – oboje Agros Zamość. W juniorach (18-19 lat): 3. Damian Tuz młot (51,96), 4. Aleksandra Deryło 100 m (13,00), 4. Aleksandra Śmiech młot (54,00) – wszyscy Agros, 4. Michał Baranowski chód 10 km (55:49,20) – Unia. Juniorzy młodsi (16-17 lat): 2. Michał Wiater chód 10 km (47:15,17), 2. Mateusz Jakóbczyk 400 ppł (56,77), 4. Kacper Lemieszek trójskok (12,99) – wszyscy Agros.