Wydanie nr 18 z 2016 r. (2016-05-04)

Werbkowice. Aura nie odstraszyła zawodników

SŁODKI BIEG W DESZCZU

XXII Ogólnopolski Cukrowniczy Bieg Uliczny przeszedł do historii. Wzięli w nich udział dzieci, młodzież, niepełnosprawni i dorośli. Gościem honorowym imprezy był pochodzący z Werbkowic Wiktor Kawka, reprezentant Polski juniorów w piłce ręcznej, który występuje w Ekstralidze w Stali Mielec.

Dodajmy, że uroczyste otwarcie zawodów odbyło się zgodnie z ceremoniałem olimpijskim, a przewodniczący RW LZS w Lublinie, Józef Poterucha i były europoseł Arkadiusz Bratkowski wręczyli zasłużonym działaczom medale z okazji 70-lecia zrzeszenia LZS.

W biegu głównym na dystansie 8 km dominowali goście zza wschodniej granicy, którzy reprezentują polski klub LKB Rudnik. Wśród pań pierwsze miejsce zajęła Olesia Didovodiuk. Czwarta była Aleksandra Jakubczak z Zamościa, a siódma – Joanna Wasilewska z Biłgoraja. U panów zdecydowanie wygrał Siergiej Okseniuk. Na wysokich miejscach uplasowali się dwaj młodzi biegacze z Unii Hrubieszów: Albert Romaszko (5) i Albert Pawelec (6). Ich trener Mirosław Kamień był w tym biegu 13, a wśród vipów – 5.