Wydanie nr 6 z 2016 r. (2016-02-10)

Siatkarze Kresów Dołhobyczów awansowali do grupy finałowej III ligi!

TRZYMAMY KCIUKI

Od kilku miesięcy toczyły się rozgrywki w dwóch grupach III ligi siatkarskiej mężczyzn. W czterozespołowej grupie B rywalizowały dwie ekipy z naszego regionu: GKS Kresy Dołhobyczów i LHS UKS III LO Zamość.

Drużyna Kresów po poprzednim sezonie połączyła się z Perłą Telatyn. Spisuje się dobrze, co udowodniła awansując do sześciozespołowej grupy finałowej. W sześciu meczach siatkarze z Dołhobyczowa zgromadzili 9. punktów (12:11 w setach), ustępując liderowi Tempo z Chełma (14 pkt.) i MKS z Kraśnika (12 pkt.).

Młody zespół z Zamościa trenowany przez Jana Obszańskiego nie wygrał żadnego meczu i odpadł z dalszych gier. W ostatniej kolejce przegrał z liderem zaledwie 2:3 zdobywając jeden punkt.

Z grupy A awansowały: LKS Cisy Nałęczów, UKS IFLO Kosmet Hurt Biała Podlaska i KS CKFiS Bełżyce. Rozgrywki finałowe rozpoczną się w połowie lutego. Drużyny zgrają mecze i rewanże.