Wydanie nr 40 z 2015 r. (2015-10-07)

UKS CSW Lider Zamość trzeci w klasyfikacji drużynowej kobiet

MEDALE ZAPAŚNIKÓW

Ponad 200 zawodników z czterech województw (lubelskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego) wzięło udział w rozegranych w Chełmie Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Strefy C w Zapasach (styl klasyczny). Reprezentanci zamojskich klubów wywalczyli na imprezie dziesięć medali.

MMM to najważniejsza impreza dla zawodników kategorii młodzik, jej wyniki zaliczane są do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. W Chełmie nie zabrakło reprezentantów trzech zamojskich klubów: UKS CSW Lider, UKS Sorga i KS Agros.

Spośród zawodników Agrosu złoty medal zdobył Adam Gardzioła (kat. 73 kg), srebro – Jacek Polakowski (59 kg), a brąz – Kacper Marcola (59 kg) i Arkadiusz Kochman (53 kg). Ponadto piąte miejsce zajęli Kamila Koziej (52 kg) i Szymon Żuk (38 kg). Reprezentanci Sorgi wrócili do Zamościa z dwoma krążkami – złoto wywalczyła Marta Gruszkiewicz (32 kg), a brąz – Michał Sokołowski (85 kg). Ich klubowa koleżanka Kamila Wiatrzyk zajęła piąte miejsce w kat. 48 kg.