Wydanie nr 40 z 2015 r. (2015-10-07)

II liga siatkówki. MKS Skawa Wadowice – Tomasovia 2:3 (21:25, 22:25, 25:23, 25:20, 13:15)

TRUDNE ZADANIE

Siatkarki Tomasovii odniosły w miniony weekend drugie ligowe zwycięstwo. Tym razem podopieczne trenera Stanisława Kaniewskiego rozprawiły się ze Skawą Wadowice.

Tomasovia: Szymańska, Róg, Karpiuk, Marcyniuk, Hajduk, Jasiewicz, Bielecka (libero). Zmiany: Kaniewska.

W pierwszych dwóch setach tomaszowianki spisywały się naprawdę nieźle; wygrały je do 21 i 23.

– O naszym sukcesie zadecydowały przede wszystkim skuteczna zagrywka oraz dobry atak. Najlepiej prezentowały się Marcyniuk i Karpiuk – mówi trener Stanisław Kaniewski. – Niestety, od trzeciego seta w naszą grę wkradł się chaos. Popełnialiśmy dużo prostych, niewymuszonych błędów, skutkiem tego były porażki w trzecim i czwartym secie.

Piątego seta znacznie lepiej rozpoczęły gospodynie, które prowadziły nawet siedmioma punktami (11:4). Wtedy trener Tomasovii wpuścił na parkiet Patrycję Kaniewską, która ożywiła grę. Przyjezdne wyrównały, a w końcówce tie breaka przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę.