Wydanie nr 21 z 2015 r. (2015-05-27)

Puchar Roztocza: Orka Zamość druga w klasyfikacji medalowej

35 RAZY NA PODIUM

Aż 52 medale zdobyli pływacy Orki, Sparty Biłgoraj i Wodnika Krasnystaw na rozegranym w Zamościu Pucharze Roztocza.

W tym roku w zmaganiach wzięło udział 170 zawodników z 17 klubów (z Polski i Ukrainy). Gospodarze, a więc ekipa zamojskiej Orki, robili, co mogli, by wygrać klasyfikację drużynową. Niestety, mimo że wywalczyli najwięcej (35) medali, ostatecznie sklasyfikowani zostali na drugim miejscu, za Olimpią Lublin (17), a przed Olimpijczykiem Lublin (13).

– Klasyfikacja medalowa w pierwszej kolejności preferuje bowiem drużynę, która zdobyła najwięcej medali złotych – wyjaśnia trener Orki Zbigniew Lewicki. – Olimpia zdobyła ich 11, my i Olimpijczyk – po 9.

Dodajmy, że 5. był Wodnik Krasnystaw (15 krążków), a 13. – Sparta Biłgoraj (2).