Wydanie nr 16 z 2015 r. (2015-04-22)

IV liga. AMSPN Hetman Zamość – Łada 1945 Biłgoraj 2:3 (0:1)

EMOCJE PO PRZERWIE

Pierwsza połowa derbów nie zachwyciła, na szczęście w drugiej emocji nie brakowało. Ostatecznie lepsza okazała się Łada, która grając w osłabieniu, zdobyła zwycięską bramkę tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

Bramki: P. Dębicki 52', Kudriaszczew 70' – Pyda 43', Rataj 72', Mulawa 90+3'. Żółte kartki: P. Dębicki, J. Baran, K. Wołoch. D. Baran – Sawczuk, Pyda. Czerwona kartka: Pyda (44' za 2. żółtą). Sędziował: Grzegorz Kasiura (KS Lublin). Widzów: 800. AMSPN Hetman: Kierepka – J. Baran, Mazur, Kudriaszczew, Fidler, Bubeła (61' A. Wołoch), Czady (67' K. Wołoch), P. Dębicki (85' Bukowski), Markowski, D. Baran, D. Dębicki (73' Emerle). Łada 1945: Strzelczyk – Poliwka, Mulawa, Kuliński, Tatara (64' Rataj), Góra, Steckiw, Sawczuk (83' Żybura), Skubisz (46' Hanas), Konopka (64' Blicharz), Pyda.

Zwyciężając w Zamościu, Łada przerwała fatalną serię meczów wyjazdowych bez zwycięstwa. Przypomnijmy, że nie licząc walkowera z Górnikiem II Łęczna w kwietniu 2014 r., ostatni raz biłgorajanie cieszyli się z kompletu punktów... 22 września 2013 r. (7:0 ze Stalą Poniatowa).

Emocje rozpoczęły się tak naprawdę dopiero pod koniec pierwszej połowy. W 42. min Pyda przelobował Kierepkę i Łada niespodziewanie objęła prowadzenie. Już dwie minuty później zespół z Biłgoraja spotkało nieszczęście – strzelec bramki Pyda został wyrzucony z boiska za drugą żółtą kartkę.