Wydanie nr 9 z 2015 r. (2015-03-04)

Młodsi rywalizowali w Kraśniku, starsi w Zamościu

WALCZYLI O PODIUM

Trzy medale zdobyli pływacy z Zamojszczyzny podczas pierwszej rundy ligi wojewódzkiej open (startują 13-latkowie i starsi), które rozegrano (22.02) na krytej pływali w Zamościu. W Kraśniku, gdzie odbyła się pierwsza runda ligi dzieci (10-12 lat), nasi reprezentanci zdobyli 13 krążków.

W Zamościu najlepiej spisał się Michał Brzuś (Orka Zamość), który zdobył złoto na 100 m st. zmiennym (czas 58,10) oraz srebro na 200 m st. grzbietowym (2:08,68). Ponadto srebrny medal na 100 m st. klasycznym wywalczyła Anna Terlecka z Wodnika Krasnystaw (1:19,64). Adrian Misiarz ze Sparty Biłgoraj był szósty na 100 m st. zmiennym i siódmy na 50 m st. motylkowym. Marcin Skuba z Orki zajął szóste miejsce na 50 m st. motylkowym, w tym samym wyścigu ósmy był Michał Cebula ze Sparty. Mateusz Łukaszczyk z Orki zajął siódme miejsce na 200 m st. grzbietowym i ósme na 100 m st. zmiennym.

W klasyfikacji drużynowej wygrała Lublinianka, przed Skarpą Lublin i Avią Świdnik. Orka została sklasyfikowana na ósmym miejscu, a Sparta Biłgoraj – na 12. W Zamościu startowali zawodnicy z 16 klubów.

Dzień wcześniej (21.02) w Kraśniku odbyła się pierwsza w tym roku runda pływackiej ligi wojewódzkiej dzieci 10-, 11- i 12-letnich. W zawodach uczestniczyli reprezentanci 17 klubów województwa lubelskiego. Bardzo dobrze zaprezentowali się pływacy Wodnika Krasnystaw, którzy wywalczyli dziewięć medali (trzy złote, cztery srebrne i dwa brązowe). Złote medale zdobył Wojciech Sawacki (50 m st. dowolnym z czasem 32,18 i 100 m klasykiem z czasem 1:31,56), srebrne – Norbert Zacharzyski (50 m klasykiem z czasem 38,22 i 100 m dowolnym z czasem 1:06,50), Michał Terlecki (100 m klasykiem z czasem 1:33,03) oraz Piotr Korzeniowski (200 m grzbietem z czasem 2:42,60).