Wydanie nr 3 z 2015 r. (2015-01-21)

Szachy. Rekordowa obsada turnieju

MISTRZ HUBERT

Hubert Mucha z sekcji szachowej BCK okazał się najlepszym zawodnikiem XV Mistrzostw Powiatu o Puchar Starosty Biłgorajskiego. Tuż za nim uplasował się Albin Jaworski.

Do tegorocznej rywalizacji zgłosiło się 69 szachistów. Rozgrywki prowadzono tempem 15 minut na zawodnika na dystansie dziewięciu rund, z podziałem na kategorię open oraz do lat 14 i 18 dla dziewcząt i chłopców. W kategorii do lat 12 grano na dystansie siedmiu rund.

Tytuł mistrza powiatu na rok 2015 wywalczył niespełna 15-letni Hubert Mucha – 8 pkt., wicemistrzem został Albin Jaworski z BCK – 7 pkt. Kolejne miejsca przypadły Damianowi Pisklakowi – 6.5 pkt. (RCEZ), Dariuszowi Wróblowi – 6 pkt. (BCK, obrońca tytułu), Dominikowi Czerniakowi – 6 pkt. (Aleksandrów) i Jerzemu Strzałce – 6 pkt. (BCK). Wśród kobiet w kategorii open najwyżej sklasyfikowana została Magdalena Strzałka (BCK) – 4 pkt. W kategorii do lat 18 pierwsze miejsce wywalczyła Izabela Zubala – 3 pkt., drugie Zuzanna Róg – 3 pkt.(obie Tereszpol Kukiełki), a trzecie – Agnieszka Dziwura (RCEZ) – 3 pkt.