Wydanie nr 50-51 z 2014 r. (2014-12-17)

Czekamy na fotografie od Czytelników TZ

PRZYSYŁAJCIE SZOPKI I CHOINKI

Pełno ich w okresie bożonarodzeniowym w kościołach, domach, szkołach, a nawet ogrodach. Co roku szopka staje także na zamojskiej Starówce. W Zamościu i innych miejscowościach organizowane są konkursy na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową.

Ustawianie szopek to jedna z najpiękniejszych polskich tradycji. W Tygodniku Zamojskim od kilku lat prezentujemy szopki, które stworzyli nasi Czytelnicy.

Do przysyłania zdjęć zachęcamy i w tym roku: dzieł, które stworzyliście na różne konkursy, ale i bez większego powodu, żeby ucieszyć rodzinę i sąsiadów. Przysyłajcie zdjęcia szopek zrobionych przez wasze dzieci, krewnych, znajomych. Także tych, które gdzieś zobaczyliście i was zachwyciły, z waszych kościołów. Przysyłajcie też fotografie choinek.

Zdjęcia zamieścimy w galerii na www.tygodnikzamojski.pl. Jak co roku internauci w drodze głosowania wybiorą najpiękniejsze.

Zeszłej zimy Czytelnikom TZ najbardziej spodobała się szopka z kościoła parafialnego pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Dubie, którą miejscowa młodzież przygotowała pod kierunkiem księdza Krzysztofa Szynala. Otrzymała w naszej internetowej zabawie 1944 głosy.

Niewiele mniej – 1799 głosów dostała szopka z kaplicy w Wólce Panieńskiej (gm. Zamość), która należy do zamojskiej parafii św. Krzyża. Przygotowały ją mieszkanki tej miejscowości. Na trzecim miejscu znalazła się szopka z kościoła pw. św. Krzyża w Zamościu, na którą oddano 686 głosów. Jej pomysłodawcą był ks. Tomasz Winogrodzki, a pomoc przy budowie okazałej stajenki zaoferowali parafianie. Czwarte miejsce, z 556 głosami, zajęła szopka z kościoła pw. św. Michała Archanioła w Cześnikach. Wykonana została według pomysłu proboszcza, księdza Mariana Oszusta, którego przy pracach wspomogli wierni.

Na zdjęcia tegorocznych szopek czekamy w redakcji Tygodnika Zamojskiego (22-400 Zamość, ul. Grecka 6). Można je także wysyłać mailem na adres: [email protected]. Prosimy dodać kilka słów na temat szopki: gdzie ją można oglądać, kto ją zbudował, z czego, dlaczego jest wyjątkowa.

Pod tym samym adresem mailowym czekamy także na zdjęcia choinek. Z nich również stworzymy internetową galerię.

 

MaMaz

Komentarze

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej
Rozumiem