Wydanie nr 46 z 2014 r. (2014-11-19)

Koszykówka. MKS Basket Biłgoraj – Daniel-Gimbaskets 2 Przemyśl 93:88 (20:24, 24:14, 21:25, 28:24)

KONCERT RZUTÓW Z DYSTANSU

Po dwóch porażkach MKS Biłgoraj wreszcie wygrał. Czy zwycięstwo nad czołowym zespołem zapowiada lepsze czasy dla podopiecznych Ryszarda Sawy i marsz w górę tabeli?

MKS wyszedł na prowadzenie (5:0) po trafieniach Swachy i Krawca. Po trzech celnych rzutach zza linii 6,25 m doświadczony zespół gości wyrównał (12:12). Od tej pory częściej trafiali przemyślanie, i to oni wygrali pierwszą kwartę 24:20.

Koszykarze Basketu dali popis umiejętności w drugiej odsłonie, którą wygrali dziesięcioma punktami. Dobrze rzucali Toczyński oraz ponownie Krawiec i Swacha. Trzecia partia należała do gości, którzy w swoich szeregach mieli rewelacyjnie rzucających Dratwę i Kusa. Rozstrzygająca była ostatnia kwarta, w której podopieczni Ryszarda Sawy marsz po zwycięstwo rozpoczęli na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania, przy stanie 67:67.