Wydanie nr 41 z 2014 r. (2014-10-15)

II liga. SPR Zagłębie Sosnowiec – MKS Biłgoraj 27:20 (17:10)

TRUDNY POCZĄTEK

MKS w debiutanckim występie na II-ligowych parkietach uległ we własnej hali rezerwom Vive Kielce 29:39. W drugiej serii spotkań przegrał z Zagłębiem siedmioma bramkami.

Początek meczu w Sosnowcu był wyrównany, a na tablicy najczęściej pojawiał się remis. Jednak to biłgorajanie za każdym razem wyrównywali. Odwrotnie było w 13. minucie, kiedy podopieczni Janusza Ćwikły objęli prowadzenie 7:6. Niestety, od tego momentu częściej trafiali gospodarze i do przerwy osiągnęli przewagę siedmiu goli. Różnicę bramek próbował niwelować Samoszczuk, ale jego kolegom brakowało precyzji lub byli zatrzymywani przez rosłych obrońców Zagłębia. MKS zagrał lepiej w drugiej połowie. Mimo większej skuteczności trudno jednak było zmniejszyć przewagę, wypracowaną przez gospodarzy do przerwy.