Wydanie nr 38 z 2014 r. (2014-09-24)

PUCHAROWE NARTOROLKI

Zawodnicy MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski wzięli udział w kolejnej edycji Pucharu Polski w biegach na nartorolkach.

Pierwszego dnia (13.09) zawodnicy startowali z Istebnej Zagroniu. Trudna trasa (7 km pod górę stylem klasycznym) wyraźnie nie służyła tomaszowskim zawodnikom. Jedyne miejsce medalowe zajęła Katarzyna
Stokfisz
(3. w juniorkach A). Blisko podium był Kacper Jarczak, który w biegu młodzików zajął 4. miejsce. W pierwszej dziesiątce uplasował się jeszcze tylko junior B Szymon Sikora (7.), młodzik Jan Żółkiewski (9.) i młodziczka Monika Mazurkiewicz (10.).

- Wpływ na słabsze niż zazwyczaj wyniki miała zapewne mała liczba treningów w stylu klasycznym, co wiąże się z brakami sprzętowymi, a także konfiguracja trasy, której nie znajdziemy w okolicach Tomaszowa Lubelskiego – mówi trener Waldemar Kołcun.