Wydanie nr 28 z 2014 r. (2014-07-16)

Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

ZŁOTA WERONIKA

Weronika Pyzik, biegaczka biłgorajskiego Znicza, dwukrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium 68. Mistrzostw Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce.

W zawodach rozegranych na Stadionie Miejskim w Toruniu podopieczna Mieczysława Jamroza była najszybsza w biegu na 5000 m (18:07,71). Czas drugiej na mecie Aleksandry Hołdy z Maratonu Świnoujście to 18:09,52. W drugim dniu zawodów Weronika zdobyła tytuł mistrzyni Polski w biegu na 2000 m z przeszkodami, uzyskując czas 6:55,71. Tuż za nią finiszowała Amelia Czerwińska z czasem 6:57,53.