Wydanie nr 28 z 2014 r. (2014-07-16)

WETERANI WCIĄŻ W FORMIE!

Pięć medali zdobyli reprezentanci Zamojszczyzny podczas rozegranych w Radomiu XXIV Mistrzostw Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce.

Dwa krążki przywiózł Sylwester Kuśmierz, mieszkaniec miejscowości Łazowa (gm. Lubycza Król.). 35-letni sportowiec startował w kat. wiekowej M-35 w biegach na 800 i 1500 m. Oba biegi wygrał, uzyskując czasy 2:02,66 oraz 4:13,80.

Dwa medale wywalczył również 71-letni Stanisław Matwis ze Zwódnego k. Zamościa. Pan Stanisław, mimo kontuzji, zdobył złoto w trójskoku (9,58 m), a także brąz w skoku wzwyż (1,15 m).

Ostatni, piąty medal to dzieło 67-letniego Józefa Wąsiela z Mircza. Pan Józef zajął drugie miejsce w pchnięciu kulą 5-kilogramową. Jego wynik to 11,69 m.

W mistrzostwach wzięło udział ponad 300 zawodników.