Wydanie 22 z dnia 30 maja 2007 r. (2007-05-30)

Spartakus Szarowola - Szumy Susiec 3:0 (0:0)

LIDER NIE ZAWIÓDŁ

Do 58. minuty meczu w Szarowoli pachniało małą sensacją. Lider rozgrywek Spartakus remisował z walczącymi o utrzymanie w okręgówce Szumami.   Gospodarze, którzy tydzień wcześniej zapewnili sobie awans do czwartej ligi, nie mogli poradzić sobie z broniącą się całą jedenastką drużyną z Suśca.

W pierwszej połowie goście tylko raz zagrozili stojącemu w bramce Spartakusa Bartoszykowi. W 13. min Hałasa, mając przed sobą tylko bramkarza, nie zdołał oddać strzału z 15 metrów (był naciskany przez jednego z obrońców). W tej części gry gospodarze mogli zdobyć gola po strzałach Martyniuka i dwukrotnie Wasilewskiego.

Worek z bramkami rozwiązał się dopiero w 58. min meczu, kiedy to Iwanicki uwolnił się spod opieki obrońców i silnym strzałem z 8 metrów pod poprzeczkę wyprowadził Spartakusa na prowadzenie. Minutę później wynik mógł podwyższyć Wagner, który jednak uderzył głową nad poprzeczką. Drugi gol padł w 76. min. Dokładne podanie Wasilewskiego wykorzystał Wąsacz. Cztery minuty później było już 3:0. Somik zagrał do Wąsacza, który uderzył z ostrego kąta. Zmierzającą do bramki piłkę dotknął jeszcze nadbiegający Aleksijenko i podwyższył rezultat.