Wydanie 16 z dnia 18 kwietnia 2007 r. (2007-04-18)

Firm, którym rolnicy mogą sprzedawać rośliny energetyczne i otrzymać dopłaty, jest na razie niewiele

GDZIE SPRZEDAĆ WIERZBĘ?

Uprawa rzepaku, kukurydzy, wierzby energetycznej i innych roślin na cele energetyczne będzie w tym roku podwójnie opłacalna! Na rolników czekają dodatkowe dopłaty do ich uprawy. By otrzymać pieniądze, rolnik musi jednak podpisać umowę z firmą z listy Agencji Rynku Rolnego.

Lista firm, które zajmują się skupem roślin energetycznych oraz ich przetwórstwem i zostały zatwierdzone przez ARR, nie jest w naszym regionie zbyt długa. Jak na razie, akredytację otrzymała tylko jedna firma skupowa - PROGRESS - CHEM Jan Świć, punkt skupu w Podhajcach w gm. Łaszczów (rolnicy mogą tu sprzedawać pszenicę, jęczmień, żyto, pszenżyto, kukurydzę i rzepak). ARR zatwierdziła też trzy podmioty przetwórcze: Spółdzielnię Kółek Rolniczych w Łaszczowie (przetwórstwo traw), firmę prowadzoną przez Zbigniewa Gumulińskiego w Feliksówce w gm. Adamów (wierzba energetyczna) oraz spółkę z o.o. FTK z Krasnegostawu, ul. Leśna 2 (miskant olbrzymi i malwa pensylwańska).       

Na Lubelszczyźnie takich firm jest na razie 10, ale w całej Polsce już blisko 300.

Lista opublikowana przez ARR będzie jeszcze uzupełniana. Problem jednak w tym, że rolnikom nie zostało zbyt wiele czasu. Termin podpisania umów na sprzedaż roślin energetycznych upływa 15 maja.

(ar)    

To jedynie część artykułu. Kompletny artykuł przeczytasz w obecnym wydaniu Tygodnika Zamojskiego. Zapraszamy do punktów sprzedaży


Komentarze

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej
Rozumiem