Wydanie nr 6 z 2014 r. (2014-02-12)

Zamość. Politycy PiS chcą rozwoju miasta, ale nie sprzyjają inwestorom

ZA, A NAWET PRZECIW

Dwie firmy zainwestowały w podstrefie ekonomicznej blisko 30 mln zł, tworząc ponad 80 miejsc pracy. Trzeci inwestor buduje halę produkcyjną.

Firmy inwestujące w podstrefach otrzymują od państwa ulgi w podatku dochodowym, ponadto lokalny samorząd może zwolnić z podatku od nieruchomości.

Zamojscy radni jesienią 2009 r. uchwalili, że zwolnienia z tytułu podatku lokalnego przysługują firmom, które zainwestują co najmniej 100 tys. euro, a okres zwolnień zależy od liczby utworzonych miejsc pracy.

Na podstawie uchwały RM samorząd mógł udzielać ulg do końca 2013 r. W styczniu 2014 r. radni przedłużyli okres obowiązywania uchwały do czerwca 2014 r. (wówczas ukażą się nowe wytyczne rządu, dające podstawę do kolejnych zwolnień).

 

– Ma to znaczenie dla nowych inwestorów, zainteresowanych prowadzeniem działalności na terenach strefowych – tłumaczy Paweł Czechalski z Biura Promocji, Informacji i Obsługi Inwestora w zamojskim UM.

Do końca 2013 r. miasto zwolniło z podatku od nieruchomości firmy „Dachpol” i „Siatex” z Zamościa na łączną kwotę 239 tys. zł.

 

maw

To jedynie część artykułu. Kompletny artykuł przeczytasz w obecnym wydaniu Tygodnika Zamojskiego. Zapraszamy do punktów sprzedaży, lub do zakupu e-wydania (tylko 2.5 zł).


Komentarze

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej
Rozumiem