Wydanie 16 z dnia 18 kwietnia 2007 r. (2007-04-18)

Siatkarki wśród 8 najlepszych drużyn w kraju

TOMASOVIA W FINALE!

Znakomicie spisały się młode siatkarki Tomasovii. Podopieczne trenera Stanisława Kaniewskiego zajęły pierwsze miejsce w rozgrywanym w Tomaszowie turnieju półfinałowym mistrzostw Polski młodziczek. Tym samym tomaszowskie siatkarki awansowały do rozgrywek finałowych.

Pierwszy mecz Tomasovia przegrała z Jokerem Świecie 1:2. W drugim młode tomaszowianki zwyciężyły Volley Kielce 2:0, a w trzecim wygrały 2:1 z Zawiszą Sulechów. Do finału, oprócz Tomasovii, awansowały siatkarki Volley'a Kielce. Wielki finał odbędzie się w dniach 11-13 maja. Swoje propozycje organizacji turnieju zgłosiły wszystkie drużyny, które w półfinałach zajęły pierwsze miejsce. Nie można więc wykluczyć, że finał zostanie rozegrany w Tomaszowie.

Zagra w nim 8 drużyn, podzielonych na 2 grupy. W grupie, w której będzie Tomasovia, są jeszcze: Pałac Bydgoszcz, Gwardia Wrocław i MOSiR Tychy. Dwie najlepsze drużyny z tej grupy zagrają o medale z 2 najlepszymi ekipami z drugiej grupy.