Wydanie nr 4 z 2014 r. (2014-01-29)

MULKS Tomaszów prowadzi już w klasyfikacji generalnej Biegu na Igrzyska

MRÓZ IM NIESTRASZNY

Ponad 300 zawodników z 36 klubów wzięło udział w kolejnych zawodach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska”. W sobotę i niedzielę narciarze rywalizowali na trasach tomaszowskiej Siwej Doliny.

W sobotę słupek rtęci wskazywał kilkanaście stopni poniżej zera, a z powodu dokuczliwego wiatru odczuwalna temperatura była jeszcze niższa. Niektórzy zawodnicy na mecie byli tak zmarznięci, że mieli problemy z samodzielnym zdjęciem rękawiczek.

W sobotę z tomaszowskiej ekipy najlepiej spisała się Katarzyna Stokfisz, która wygrała rywalizację juniorek B. Srebrne medale zdobyli Szymon Sikora (junior C) i Anna Berezecka (juniorka E). Brązowy wywalczyła Karina Probola (juniorka B). Na miejscach 4. rywalizację zakończyli junior D Karol Smoluch i juniorka E Oliwia Chlebicka, a na miejscach 5. – juniorka D Monika Skinder i junior E Bartosz Cielniak.