Wydanie nr 48 z 2013 r. (2013-11-27)

Z HAL I STADIONÓW

Medale Pogoni

Zawodnicy Pogoni Tyszowce zdobyli 12 medali podczas Ogólnopolskiego Turnieju Zapaśniczego im. Władysława Bajorka w Zapasach (styl klasyczny), który rozegrano w Krakowie. Złote krążki wywalczyli: Jakub Antoszewski, Jakub Jurkiewicz, Gabriel Jurkiewicz, Michał Stawarski; srebrne – Jakub Darmochwał, Paweł Stawarski i Jakub Niewiadomski, a brązowe – Jakub Flak, Arkadiusz Kochman, Kacper Marcola, Szymon Żuk i Adrian Rudnik. W turnieju startowało 96 zawodników z 11 klubów.

Srebrna Katarzyna

W Stargardzie Szczecińskim rozegrano Puchar Polski w zapasach kobiet. Spośród zawodniczek Agrosu Zamość najlepiej wypadła Katarzyna Jaremczuk, która zdobyła srebrny medal w grupie kadetek (kat. 65 kg). Katarzyna na co dzień trenuje w Pogoni Tyszowce pod okiem trenera Daniela Chwastka. – Walki eliminacyjne moja zawodniczka przeszła jak burza. Przegrała dopiero w finale. Udany występ Katarzyny najprawdopodobniej zaowocuje powołaniem jej na zgrupowanie kadry narodowej w zapasach kobiet, które rozpocznie się 6 grudnia w Siedlcach – mówi trener Chwastek.