Wydanie nr 48 z 2013 r. (2013-11-27)

Podnoszenie ciężarów. Drużynowe Mistrzostwa Polski

ZNICZ TRIUMFUJE U SIEBIE

Drugoligowi sztangiści Znicza Biłgoraj wygrali piątą, ostatnią rundę DMP w roku 2013. Ostatecznie podopieczni trenera Wybranowskiego zajęli szóste miejsce w II lidze.

W Biłgoraju walczyły ekipy I-ligowej Unii Hrubieszów i Lechii Sędziszów Małopolski oraz w II-ligowych Agrosu Zamość, Gryfa Sanok i Znicza Biłgoraj. Zawody wygrali sztangiści Znicza (1602, 6 pkt) przed Unią (1529,5), Lechią (1515,9), Agrosem (1337,1) i Gryfem (1159,2).

W klasyfikacji końcowej ciężarowcy Unii z dorobkiem 4585 pkt zajęli 14. miejsce, a tytuł mistrzów Polski wywalczyli Budowlani Opole (6068,6). Znicz z 4414,5 pkt sklasyfikowany został na 6. pozycji, tuż za nim był Agros – 4183,4.