Wydanie nr 44 z 2013 r. (2013-10-30)

Mistrzostwa Biłgoraja w szachach

TRIUMF DAWIDA

Dawid Dzido, od lat niekwestionowany lider biłgorajskich szachistów, z kompletem punktów wygrał dwudniowy turniej w szachach klasycznych i tym samym został mistrzem miasta.

W otwartych mistrzostwach Biłgoraja udział wzięło 49 zawodników z województw lubelskiego, podkarpackiego i mazowieckiego. Organizatorzy podzielili uczestników na dwie grupy. W grupie A znaleźli się zawodnicy z minimum II kategorią szachową, pozostali rywalizowali w grupie B. Wśród szachistów z bogatszym dorobkiem, którzy grali na dystansie 5 rund z tempem 60 min, najlepszy okazał się Dawid Dzido (BCK) – 5 pkt, drugi był Piotr Ciechoński (Radom) – 4 pkt. Biłgorajanin otrzymał okazały puchar i 300 zł.

Na dalszych miejscach uplasowali się Dariusz Cieplak (6.), Albin Jaworski (10.), Dariusz Wróbel (13.), Jerzy Strzałka (14.) – wszyscy BCK.