Wydanie nr 31 z 2013 r. (2013-07-31)

Wrotkarstwo: sukces zawodnika TUKS Roztocze Tomaszów

BRĄZ SZYMONA

Szymon Sikora z TUKS Roztocze Tomaszów Lubelski wywalczył brązowy medal Torowych Mistrzostw Europy w Jeździe Szybkiej na Wrotkach.

Tegoroczne Torowe ME (dla kategorii junior i kadet) rozegrano w niemieckiej arenie (200-metrowy tor znajduje się w zadaszonej hali) w Geisingen. W imprezie wzięła udział dwójka reprezentantów TUKS Roztocze: Szymon Sikora i Monika Mazurkiewicz. Szymon w pierwszym biegu z 10. czasem eliminacji biegu na 300 metrów awansował do finału. W finale, po efektownej walce, poprawił się jeszcze o jedno miejsce, zajmując ostatecznie wysoką 9. pozycję. Szymon startował też w sztafecie. Wspólnie z Gawłem Oficjalskim (UKS Zryw Słomczyn) i Grzegorzem Wąskiem (UKS Orlica Duszniki Zdrój) wywalczył brązowy medal. Ponadto Szymon zajął 9. miejsce w wyścigu na 500 m i 11. miejsce w biegu na 5000 m.