Wydanie nr 22 z 2013 r. (2013-05-29)

Sędzia oskarżony o ustawienie wyniku meczu z udziałem KS Hetman Zamość

POMOŻESZ? POMOGĘ

Do Sądu Rejonowego w Zamościu trafił akt oskarżenia przeciwko Robertowi P. (39 l.), sędziemu piłkarskiemu z Podkarpacia. Zarzucono mu m.in. przyjęcie łapówki od jednego z zawodników Kmity Zabierzów w zamian za pomoc tej drużynie podczas meczu z KS Hetman Zamość.

Prokuratura Apelacyjna we Wrocławiu ustaliła, że piłkarz Kmity Zabierzów w latach 2004-2006 miał kilkakrotnie składać korupcyjne propozycje Robertowi P. w zamian za korzystne sędziowanie na rzecz jego drużyny.

Śledczy z Wrocławia ustalili, że przed meczem KS Hetman – Kmita, który rozegrano w Zamościu 10 września 2005 r., zawodnik gości kontaktował się telefonicznie z sędzią Robertem P. Zaproponował mu 3 tys. zł w zamian za pomoc w zwycięstwie. Mecz zakończył się wygraną Kmity 2:1.

Goście objęli prowadzenie w 9. minucie. Hetman, którego prowadził wówczas trener Grzegorz Wesołowski, wyrównał po przerwie (Przybyszewski). W 57. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Kmity po faulu Saramaka. Bramkarz Hetmana Karnas obronił jednak jedenastkę. Zwycięską bramkę goście strzelili w 77. minucie, z rzutu wolnego.