Wydanie nr 11 z 2013 r. (2013-03-13)

Szóstka BRW Biłgoraj – Sandecja Nowy Sącz 3:0 (25:23, 25:17, 25:20)

SIATKÓWKA: VICTORIA BEZ FAJERWERKÓW

Wygraną 3:0 siatkarki Szóstki zakończyły występy przed własną publicznością w rozgrywkach fazy grupowej. Mecz był przeciętny, a forma gospodyń nie wróży sukcesów w kolejnych meczach o mistrzostwo grupy IV.

Szóstka: Mokrzycka, Szeliga, Wyszomierska, Obszyńska, Żółtańska, Kundera, Czekajska (libero) oraz Leszczyńska, Kapuśniak.

Mecz nie był porywający, a akcje na drugoligowym poziomie należały do rzadkości. Na tablicy często pojawiał się remis, dopiero od stanu 15:13 mocne zbicia Martyny Wyszomierskiej, Darii Kundery i Sylwii Obszyńskiej przyniosły pewne prowadzenie. Po błędach w zagrywce, odbiorze i obronie przewaga gospodyń jednak zaczęła niespodziewanie topnieć. Ostatecznie pierwszy set zakończył się dwupunktową przewagą Szóstki.

Podopieczne Romana Murdzy najlepiej zaprezentowały się w środkowej części drugiego seta. Od stanu 9:6 systematycznie powiększały przewagę, która po atakach Wyszomierskiej wynosiła nawet dziesięć punktów (22:12).