Wydanie nr 11 z 2013 r. (2013-03-13)

II liga siatkówki kobiet: Pogoń Proszowice – Tomasovia 3:0 (29:27, 25:22, 25:21)

SIATKÓWKA: PORAŻKA, ALE PO WALCE

Grające o przysłowiową pietruszkę siatkarki Tomasovii uległy w Proszowicach tamtejszej Pogoni. Braku zaangażowania nie można im zarzucić, gdyż wszystkie sety były bardzo wyrównane.

Tomasovia: Chmura, Czerniawska, Chmiel, Romaszko, Kopeć, J. Kowalska, K. Kowalska (libero). Zmiany: Sekrecka, Marcyniuk, Karpiuk, Drabik.

Zdaniem trenera Tomasovii Stanisława Kaniewskiego, duży wpływ na porażkę w całym meczu miała przegrana w pierwszym secie.

– W końcówce mieliśmy nawet piłkę setową, jednak zabrakło nam spokoju i opanowania. Ostatecznie tę partię gry wygrała 29:27 Pogoń. Moje zawodniczki trochę się wtedy podłamały. Co prawda w drugim i trzecim secie walczyliśmy jak równy z równym, jednak ponownie w samych końcówkach przytrafiały nam się proste błędy i górą były gospodynie.

Dla Tomasovii mecz z Pogonią nie miał żadnego znaczenia (siatkarki już wcześniej zapewniły sobie ligowy byt), dlatego też trener Kaniewski mógł trochę poeksperymentować.