Wydanie nr 52 z 2012 r. (2012-12-27)

5. miejsce Orki i 12. Sparty w rankingu medalowym

ZIMOWE MISTRZOSTWA W PŁYWANIU

Aż 23 medale (10 złotych, 3 srebrne i 10 brązowych) zdobyli pływacy Orki Zamość podczas rozgrywanych w Puławach Zimowych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego. Zawodnicy Sparty Biłgoraj przywieźli 7 krążków.

Indywidualna rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach wiekowych: młodzicy (12-13 lat), juniorzy (14-15 lat) i kat. open. Najlepiej spisał się 15-letni Michał Brzuś z Orki, który uplasował się na szczycie rankingu multimedalistów, zdobywając 10 medali: 8 złotych, 1 srebrny i 1 brązowy. Najcenniejsze, bo podwójne (w kat.14-15 i open) zwycięstwa odniósł na dystansie 100 m stylem motylkowym (czas: 58.28) i 50 m stylem grzbietowym (26.76). Na 50 m st. motylkowym zdobył złoto w swojej kategorii (25.91) i srebro w open. Natomiast na 100 m st. zmiennym wywalczył złoto w swojej kategorii (1:01.73) i brąz w open. Bezapelacyjnie w swojej kategorii wiekowej wygrał jeszcze wyścigi na 100 m stylem grzbietowym (1:00.51) i 50 m stylem dowolnym (24.69).