Wydanie 31 z dnia 2 sierpnia 2006 r. (2006-08-02)

Juniorzy Agrosu wypadli bardzo dobrze w rywalizacji indywidualnej. Niestety, zespołowo sprawili niemiłą niespodziankę, plasując się na odległym 13. miejscu

GUCZ MISTRZEM POLSKI

Przez trzy dni (28-30 lipca) w Zamościu odbywały się mistrzostwa Polski juniorów i młodzieżowe mistrzostwa Polski w łucznictwie. W imprezie wzięło udział ponad 200 zawodników i zawodniczek z jedenastu województw. Duży sukces osiągnął zawodnik Agrosu Zamość Jakub Gucz, który został mistrzem Polski juniorów.

W finale Jakub pokonał 97:96 Adama Basia ze Społem Łódź. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył Maciej Wiatr z Obuwnika Prudnik. Inny z zawodników Agrosu, Marcin Kłoda, uplasował się na miejscu dziesiątym.

Medaliści MP rywalizowali w dodatkowym konkursie, nazwanym „strzelanie do słonecznika". Wygrał Jakub Gucz, drugi był Adam Baś, a trzeci Maciej Wiatr.

W strzelaniu z odległości 90 metrów Marcin Kłoda wywalczył brązowy medal, w strzelaniu z odległości 70 metrów Jakub Gucz był drugi, a Marcin Kłoda trzeci. W strzelaniu z 30 metrów zwyciężył Kłoda przed Guczem.

Niestety, w rywalizacji zespołów juniorzy Agrosu (Gucz, Kłoda i Piotr Leśniak) sprawili niemiłą niespodziankę. Nasza drużyna odpadła już w pierwszej rundzie eliminacji, przegrywając z reprezentacją województwa mazowieckiego 192:189. Ostatecznie zamościanie uplasowali się na odległym 13. miejscu.

W rywalizacji juniorek Olga Orszewska z Agrosu zajęła 14. miejsce. Złoty medal mistrzostw Polski zdobyła Anna Skłodowska ze Stelli Kielce, która w finale pokonała Iwonę Witos (Łucznik Żywiec) 103:99. Trzecia była Joanna Jurasz z Łucznika Żywiec.

W klasyfikacji klubowej mistrzostw Polski juniorów zwyciężył Łucznik Żywiec (122 pkt.), który wyprzedził Społem Łódź (64 pkt.), Stellę Kielce (63 pkt.) i Agros (41 pkt.).

W rywalizacji młodzieżowców najlepszym z łuczników Agrosu okazał się Grzegorz Wróbel, który uplasował się na 15. miejscu. Zwyciężył Jacek Dobrzyński (Społem Łódź), drugie miejsce zajął Tomasz Przepióra (Stella Kielce), a trzecie - Maciej Huszcz (Drukarz Warszawa). Wśród kobiet triumfowała Karina Lipiarska (Kmita Zabierzów), druga była Justyna Mospinek (Piątka Zgierz), a trzecia - Wioletta Myszor (Łucznik Żywiec). Zespół Agrosu (w składzie Grzegorz Wróbel, Patryk Kołtun i Radosław Orszewski) w walce o brązowy medal przegrał ze Społem Łódź 202:188. W klasyfikacji klubowej młodzieżowych mistrzostw Polski Agros zajął 12. miejsce (16 punktów). O podsumowanie występów zawodników Agrosu poprosiliśmy ich trenera, Leszka Stempela.