Wydanie 31 z dnia 2 sierpnia 2006 r. (2006-08-02)

Zamościanie zaliczyli dobry występ na OOM

ORKA NA MEDAL

Trzy medale wywalczyli pływacy UKS Orka Zamość na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Zawodnicy rywalizowali 22 lipca w Łodzi.

Największy sukces osiągnął Michał Bulak (foto), który wywalczył złoty medal w dwuboju nowoczesnym (pływanie na 100 metrów stylem dowolnym i bieganie na dystansie 1000 metrów). Rafał Podolak wywalczył w dwuboju medal srebrny. W klasyfikacji drużynowej dwuboju nowoczesnego UKS Orka uplasował się na miejscu czwartym, a województwo lubelskie - na miejscu drugim.

Na zawodach w Łodzi startował też Sebastian Markiewicz, który w trójboju nowoczesnym (pływanie, bieganie i strzelanie) uplasował się na 21. miejscu. Trójbojowa sztafeta województwa lubelskiego, w której wystartował Sebastian, wywalczyła brązowy krążek.

Dobry wynik osiągnęła też Marcelina Radlińska, która w dwuboju zajęła 4. miejsce.  Wywalczyć ten medal było Marcelinie bardzo trudno, choćby dlatego, że większość zawodniczek, z którymi rywalizowała 13-latka, jest od niej o rok starsza.