Wydanie nr 5 z 2011 r. (2011-02-02)

TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski ? Szóstka BRW Biłgoraj 2:3 (25:22, 25:14, 24:26, 23:25, 8:15)

EMOCJONUJĄCE DERBY

Początek derbowego spotkania bezsprzecznie należał do Tomasovii, która mogła rozstrzygnąć spotkanie w trzech setach. Wraz z upływem czasu górę brało jednak doświadczenie lidera, który odniósł kolejne zwycięstwo.

Tomasovia: Świerszcz, Kołosińska, Głaz, Romaszko, Słonecka, Chmiel, Kowalska (libero) oraz Broszkiewicz.

Szóstka: Filipowicz, Chmiel, Wszoła, Banecka, Rauch, Kundera, Bębenek (libero). Grały również: Gasidło, Kiełbasa, Gorczyca.

Mecz lepiej rozpoczęły gospodynie, ale udane akcje Darii Kundery i Pauli Rauch wyprowadziły Szóstkę na trzypunktowe prowadzenie. Uwagi trenera Kaniewskiego podczas przerwy technicznej (13:16) niczego nie zmieniły. Biłgorajanki utrzymywały trzypunktowe prowadzenie i wydawało się, że pewnie zmierzają do zwycięstwa w pierwszym secie. Jednak od stanu 19:22 na parkiecie zaczęły rządzić siatkarki Tomasovii. Sygnał do ataku dały Paulina Głaz i Paula Słonecka. Ich udane akcje, następnie słabe przyjęcie Sylwii Chmiel i kończący atak Diany Romaszko dały zasłużone zwycięstwo tomaszowiankom.