Wydanie 43/2010 (2010-10-27)

Po tragedii pod Nowym Miastem, gdzie zginęło 18 osób, na naszych drogach rozpoczęły się kontrole busów

BUSY Z NADWAGĄ

Busy obsługujące trasy pasażerskie w większości przypadków są przerobionymi samochodami ciężarowymi. To zwykłe blaszaki, w których dokonano szeregu zmian konstrukcyjnych. Tak twierdzą pracownicy Inspekcji Transportu Drogowego w Lublinie.

Dwa tygodnie temu Inspekcja Transportu Drogowego dokonała kompleksowej akcji ważenia busów. Niektóre z nich ważyły nawet o półtorej tony za dużo.

– Trasy pasażerskie obsługują przeważnie samochody ciężarowe przerobione na autobusy. Śmiało mogę powiedzieć, że po naszych drogach jeździ ok. 80 proc. busów, które z fabryki wyjechały jako samochody dostawcze. Dostosowano je do przewozu osób, poprzez np. wygłuszenie, zamontowanie szyb i foteli – wyjaśnia Mariusz Szabała, naczelnik Wydziału Inspekcji Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie.

au

To jedynie część artykułu. Kompletny artykuł przeczytasz w obecnym wydaniu Tygodnika Zamojskiego. Zapraszamy do punktów sprzedaży, lub do zakupu e-wydania (tylko 2.5 zł).


Komentarze

p.m 2011-02-19  08:42

ciekawe dlaczego itd czy policja nie zainteresuje się tymi którzy ten pojazd z taką liczbą miejsc dopuścili do ruchu czyli stacjami diagnostycznymi i diagnostami to oni powinni wyliczyć jaka powinna być liczba miejcs w danym samochodzie teraz robi się winnych z właścicieli którzy kupili samocód za grubo ponad 100 tys.zarejestrowany np.na 28 osób ,przechodzi on 2 badania techniczne a po roku okazuje się że może w nim być 14 miejsc ,czy inspekcja nie powinna kierować sprawy do prokuratury w sprawie stacji diagnostycznej która dopuściła pojazd z taką liczbą miejsc do ruchu szczególnie chodzi tu o pierwszą rejestrację ,ktoś kto kupuje autobus juz zarejestrowany nie ma obowiązku ważenia i liczenia ile powinno być w nim miejsc od tego są diagności a jeżeli poświdczyli nieprawdę to niech oni ponoszą za to odpowidzialność bo przez nich ludzie zapłacili duże pieniądze za samochód który teraz nie spełnia ich potrzeb w zakresie przewozu osób ,ludzie powinni wystąpić do państwa o odszkodowania bo zostali oszukani a jak się nie mylę to stacjom diagnostycznym zezwoleń udzielają starostwa i inne urzędy które są instytucjami państwowymi a ponadto czy nie mamy tu przypadku działania prawa wstecz ?

aaaaa 2010-11-03  17:38

Czasami strach jechać

Marcin Lewandowski 2010-11-01  22:17

Ciekawe czy naczelnik Szabała zdaje sobie sprawę, że 90% a może i 99 %producentów busów produkuje tylko blaszaki, a resztę robią tzw. firmy karoseryjne

nr 18 z 2024 r. 2024-04-29
Kino Stylowy
  • 913.jpg
  • Zanieczyszczenie powietrza: Biłgoraj
  • Zanieczyszczenie powietrza: Zamość
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej
Rozumiem