Wydanie 5 z dnia 3 lutego 2010 r. (2010-02-03)

Ludzkie feromony – co warto o nich wiedzieć?

POZNASZ GO PO ZAPACHU

Z greckiego nazywane „przekaźnikami podniecenia”, bo – jak się okazuje – odgrywają kluczową rolę w wyborze partnera. Czy dowody na istnienie ludzkich feromonów odebrały nam możliwość decydowania o tym, z kim się spotykamy?  

Czy jesteśmy tego świadomi, czy nie, ludzkie ciało - podobnie jak zwierzęce - wydziela feromony. Od 1986 roku, kiedy to specjaliści z USA wyekstrahowali pierwsze ludzkie feromony, wiele dyskusji na ich temat przetoczyło się przez gabinety naukowców, później media, wreszcie przez fora internetowe. Zwolennicy chwalili ich pozytywne działanie, przeciwnicy obawiali się wykorzystywania do manipulacji innymi ludźmi. Jednocześnie, dzięki zaawansowaniu technologicznemu, w laboratoriach zaczęto wytwarzać syntetyczne ludzkie feromony. Dlaczego?

 

Feromony - co to takiego?

Te naturalne związki, obecne w pocie, moczu i różnego rodzaju wydzielinach, oddziałują na podświadomość innych ludzi. Pobudzają sferę seksualną osobników płci przeciwnej, przez co mają istotny wpływ na przyciąganie partnera w naszym środowisku.

MWMEDIA

To jedynie część artykułu. Kompletny artykuł przeczytasz w obecnym wydaniu Tygodnika Zamojskiego. Zapraszamy do punktów sprzedaży


Komentarze

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej
Rozumiem