Wydanie 5 z dnia 3 lutego 2010 r. (2010-02-03)

ZŁOTY ŁUKASZ

Łukasz Kulesza z Orki Zamość wywalczył dwa złote medale Mistrzostw Polski 15-latków.

Zawody odbyły się na 25-metrowej pływalni katowickiego AZS-AWF. Do zawodów zgłoszonych zostało 411 zawodników z rocznika 1995, ze 111 klubów całej Polski.

Rewelacyjnie na mistrzostwach spisał się Łukasz Kulesza z Orki. Specjalista stylu klasycznego dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, odbierając złote medale na dystansie 50 i 100 m.

- Podczas eliminacji na 50 m uzyskał najlepszy rezultat - 30,16 s, poprawiając swoją życiówkę o prawie sekundę. W finale popłynął równie skutecznie, uzyskując nieznacznie słabszy czas - 30,38 s i wywalczył złoty medal.