Wydanie 2 z dnia 13 stycznia 2010 r. (2010-01-13)

Tomaszowscy narciarze zdominowali zawody rozgrywane pod Białymstokiem

JEŹDZILI NA MEDAL

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy MULKS Tomaszów Lubelski na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Narciarstwie Biegowym. W klasyfikacji klubowej MULKS wywalczył pierwsze miejsce, które walnie przyczyniło się do zwycięstwa Lubelszczyzny w klasyfikacji województw.

Zawody rozegrano w dniach 8-10 stycznia w Supraślu k. Białegostoku. Wzięły w nich udział kluby z województw: lubelskiego, podlaskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.

W pierwszym dniu młodzicy rywalizowali w stylu klasycznym. Wśród dziewcząt zwyciężyła Małgorzata Żółkiewska, przed Katarzyną Sikorą i Eweliną Pleskacz (wszystkie MULKS Tomaszów Lubelski). Wśród chłopców brązowy medal zdobył Karol Mosiądz. Ponadto punktowane miejsca zajęli: Milena Czajka (9. miejsce), Katarzyna Korkosz (10.), Natalia Kordas (11.), Agnieszka Zielińska (16.), Maciej Rechulicz (11.) i Karol Mróz (15.).