Wydanie nr 12 z 2024 r. (2024-03-18)

HRUBIESZÓW: Leszek Kryszczuk z medalem zawodów Pucharu Świata!

<span>HRUBIESZÓW: </span> Leszek Kryszczuk z medalem zawodów Pucharu Świata!
Miasto Hrubieszów
15 i 17 marca w Kietrz w Holandii rozegrano zawody modeli swobodnie latających klas F1A, F1B, F1C i F1Q z tegorocznej edycji Pucharu Świata. Nie zabrakło tam zawodników z Hrubieszowskiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych.

Pierwszego dnia, startujący w klasie modeli F1B modele z napędem gumowym, instruktor Leszek Kryszczuk zajął 11 miejsce. W drugim dniu zawodów przebiegających pod nazwą "Jasna 31 Pieter de Boer Memorial", instruktor stanął na drugim stopniu podium, tuż za zawodnikiem z Ukrainy, a wyprzedzając reprezentanta Polski.

Zawody, zaliczane do punktacji Pucharu Świata są rozgrywane w krajach, które zgłosiły organizację do Światowej Federacji Sportów Lotniczych i zostały wpisane do kalendarza imprez. Uczestnikami zawodów byli reprezentanci Austrii, Czech, Dani, Francji, Holandii, Litwy, Niemiec, Norwegii, Polski,  Słowacji, Ukrainy, Węgier, Włoch, Wielkiej Brytanii.