Wydanie 14/2006 (2006-04-05)

200 gminnych punktów identyfikacji i rejestracji zwierząt otwiera od maja ARiMR

AGENCJA BLIŻEJ

Punkty powstaną w tych gminach, które udostępnią pracownikowi agencji biurko, komputer i łącze internetowe. Podstawowym zadaniem powstających placówek jest poprawienie jakości obsługi rolników.

Eksperyment ma umożliwić sprawniejszą i tańszą obsługę hodowców (bydła, świń, owiec i kóz) w tych sprawach, które dotychczas rolnik mógł załatwić tylko w biurze ARiMR w miastach powiatowych.
- Mimo że realizacja takiego przedsięwzięcia jest kosztowna i skomplikowana, to o utworzenie gminnych filii naszego biura zabiegali sami rolnicy oraz działające w ich imieniu Izby Rolnicze i związki zawodowe rolników - wyjaśnia Ryszard Gierszon, kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Zamościu.
Oddelegowywany (raz w tygodniu) do gminy pracownik agencji będzie mógł przyjąć od rolnika zgłoszenie zwierzęcia do uboju, odnotować zmianę liczebności stada, przyjąć dane do rejestrów przemieszczeń i padnięć zwierząt, a także odebrać wniosek o przydzielenie puli numerów, zamówienie na kolczyki czy paszport zwierzęcia.
Pilotażowy program w tym zakresie obejmuje regiony: świętokrzyski, lubelski i podlaski. Nasze województwo znajduje się w krajowej czołówce pod względem liczebności stad zwierząt hodowlanych.
mbor

 

To jedynie część artykułu. Kompletny artykuł przeczytasz w obecnym wydaniu Tygodnika Zamojskiego. Zapraszamy do punktów sprzedaży


Komentarze

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej
Rozumiem