Wydanie nr 29 z 2018 r. (2018-07-18)

Artyści odwiedzą 12 miast Lubelszczyzny

ŚLADAMI NOBLISTY

Podczas festiwalu „Śladami Singera” artyści odwiedzą 12 miast na Lubelszczyźnie, o których pisał noblista Izaac Bashevis Singer. Rozpoczęła się ósma edycja, potrwa do 28 lipca.

Formuła festiwalu organizowanego przez Bramę Grodzką – Teatr NN w Lublinie jest od lat taka sama. Młodzi artyści i animatorzy wsiadają do autobusu i objeżdżają miasta i miasteczka Lubelszczyzny znane z powieści i opowiadań noblisty.

W tym roku międzynarodową 13-osobową grupę artystów tworzą m.in. tancerze David Milôme i Chantal z Martyniki, Maya Full Power (artystka cyrkowa i tancerka) z Czech, Raffaele Rigio (włoski linoskoczek) i Marko Kalc (chorwacki mistrz hula-hoop).

W każdej miejscowości artyści spędzą dwa dni (wyjątkiem jest Lublin). Pierwszego dnia od godz. 17.30 artyści będą prezentować sylwetkę Singera i zaproszą uczestników do wspólnego czytania opowiadań noblisty, których akcja toczy się w danej miejscowości. W programie znalazły się też m.in. gra terenowa, spektakl teatralny w wykonaniu Howarda Ryppa z Teatru Nephesh, projekcja filmu dokumentalnego „Karski i władcy ludzkości”. Drugiego dnia od godz. 16.30 festiwalowi artyści będą prezentować swoje umiejętności: aktorskie, cyrkowe, muzyczne i taneczne. Wstęp jest bezpłatny.

Festiwal rozpoczął się w Chełmie. Następnie pokazy, warsztaty i spotkania zaplanowano w Piaskach (17-18 lipca). W kolejnych dniach na trasie znajdą się: Szczebrzeszyn (18-19 lipca), Krasnobród (19-20 lipca), Józefów (20-21 lipca), Biłgoraj (21-22 lipca), Tyszowce (22-23).

Festiwal 28 lipca w Lublinie zakończy się wspólnym spektaklem artystów. Będzie to jednocześnie element trwającego w tym czasie festiwalu Carnaval Sztukmistrzów.

mp

Fot. Pece, wikipedia.org

To jedynie część artykułu. Kompletny artykuł przeczytasz w obecnym wydaniu Tygodnika Zamojskiego. Zapraszamy do punktów sprzedaży, lub do zakupu e-wydania (tylko 2.5 zł).


Komentarze

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej
Rozumiem