Wydanie nr 28 z 2016 r. (2016-07-13)

Czy w Zakładzie Karnym w Hrubieszowie ruszy produkcja zaworów?

FABRYKI ZA KRATKAMI

Hale fabryczne powstaną przy więzieniach w Hrubieszowie, Włodawie, Opolu Lubelskim, oraz w Areszcie Śledczym w Krasnymstawie. Wybuduje je Służba Więzienna, a następnie wydzierżawi kontrahentom, którzy zobowiążą się, że zatrudnią osadzonych.

Koszty utrzymania więźniów stale rosną. Obecnie pobyt osadzonego w ZK kosztuje państwo średnio 3150 zł miesięcznie. Nowy program pracy dla osadzonych Ministerstwa Sprawiedliwości zakłada budowę 40 hal produkcyjnych przy zakładach karnych. Ma być rozłożony na lata 2016 – 2023. Służba Więzienna postawi je za publiczne pieniądze i zapewni siłę roboczą. Przedsiębiorca musi jedynie wstawić do hali maszyny. Resort chce w ten sposób skłonić więźniów do aktywizacji zawodowej. Praca dla więźnia to okazja do nauki zawodu i szansa na resocjalizację. A dla firm zatrudniających osadzonych korzyści w postaci ulg. Według rządowego programu przedsiębiorca dostanie zwrot 40 proc. kosztów zatrudnienia więźnia. Obecnie jest to 20 proc. A dla państwa?

 

Aneta Urbanowicz

To jedynie część artykułu. Kompletny artykuł przeczytasz w obecnym wydaniu Tygodnika Zamojskiego. Zapraszamy do punktów sprzedaży, lub do zakupu e-wydania (tylko 2.5 zł).


Komentarze

poszkodowany 2016-07-13  14:55

Jesli chodzi o Dyrekcje ZK w Hrubieszowie to robi wszystko aby nie było chetnych do odpłatnego zatrudniania osadzonych. Od dwóch lat nie moge sfinalizowac umowy pomimo zlozonych kilku wniosków o zatrudnienie 10 osób.

Niewolnik 2016-07-13  14:38

Z niewolnika nie ma robotnika

czytelnik 2016-07-13  10:01

Niech każdy zapracuje na swój wikt i opierunrk

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej
Rozumiem